X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

تاکید قانونگذاری بر تشکیل احزاب ملی، استانی و شهرستانی/ محافظه‌کاری سیاسیون به دلیل تشکیل احزاب بر اساس افکار شخصی

محمدجواد کولیوند در خصوص فعالیت احزاب در کشور، گفت: احزاب در گذشته تنها بر روی کاغذ آمده بود، بدین معنا که تنها اقدام به اخذ مجوز کرده اما تشکیل نمی‌شدند یا در صورت تشکیل هم با عضویت افراد خاص و تنها در زمان‌های خاص همانند انتخابات به فعالیت می‌پرداختند.

نماینده مردم شریف استان البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس قانون احزاب را اصلاح و ابلاغ کرد، تصریح کرد: با اصلاح و ابلاغ این قانون، احزاب به حزب‌های ملی، استانی و شهرستانی تبدیل و برای هرکدام شرایطی مصوب شد.

وی تاکید کرد: اشکال فعالیت کم احزاب ریشه‌ای و فرهنگی است، زیرا بر اساس قانون شکل فعالیت احزاب ملی در 15 استان باید تشکیل و با استقرار دفتر استانی هر سه ماه یکبار تشکیل جلسه دهند، البته در این راستا فرهنگ‌سازی برای تقویت فعالیت احزاب هم لازم است.

کولیوند ادامه داد: عدم تمایل سیاسیون به عضویت در احزاب برگرفته از تفکر اشتباه جامعه است، احزاب باید در سیستم نظام حکومتی و بر اساس اهداف فعالیت داشته باشد، در این صورت مشکلی برای اعضا پیش نخواهد آمد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخل کشور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جلب اعتماد عمومی جهت تقویت احزاب، تصریح کرد: تشکیل احزاب بر اساس افکار و سلایق شخصی سبب محافظه‌کاری اعضا و عدم گرایش افراد و سیاسیون به عضویت می‌شود./

آخرین مطالب

آخرین مطالب
بالا