X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران عنوان کرد: اشرافیت کامل اطلاعاتی نیروهای مسلح ایران بر تحرکات منطقه/ اعلام آمادگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی خوزستان

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به ادعای برخی از مسئولان کشورهای دیگر،‌گفت: نیروهای مسلح ایران کاملا هوشیار و آماده هستند و بر تحرکات منطقه اشراف کامل اطلاعاتی دارند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری جلسات هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و هیات امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با اشاره  با اظهارات برخی مقامات کشورها در کنفرانس امنیتی مونیخ،گفت: نیروهای مسلح ایران از حیث شاخص‌هایی که میزان امنیت ملی، آرامش، آمادگی و سطح بازدارندگی را نشان می‌دهند در بهترین وضعیت به سر می‌برند.

وی با تاکید بر این که نیروهای مسلح ایران کاملا هوشیار و آماده هستند و بر تحرکات منطقه اشراف کامل اطلاعاتی دارند، افزود: این ‌گونه اظهارات نشان‌دهنده عقب‌ماندگی آنان است و از بابت این موضع گیری‌ها و تندی‌ها به لحاظ امنیت ملی هیچ نگرانی وجود ندارد.

سرلشکر باقری همچنین با اشاره به مصوبات جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در این جلسه، عضویت رییس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مصوب شد.

به گفته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، همچنین در این جلسه دو آیین‌نامه ثبت، نگهداری و مراقبت از اماکن، اراضی و آثار به جا مانده از سال‌های جنگ تحمیلی و  نگهداری و ثبت اسناد مربوط به دفاع مقدس، مورد تصویب اعضا قرار گرفت. است.

وی با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای هیئت امنا درباره مشارکت راهیان نور در مسئله درختکاری و کمک به کاهش گرد و غبار در استان خوزستان گفت: اگر دولت مقدمات کار را فراهم سازد،  نیروهای مسلح و راهیان نور  آمادگی کمک به مردم خوزستان را دارند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: البته نیروهای مسلح ظرف 2 هفته اخیر، خودروهایی که برای شستشوی مقرهای سیستم انتقال برق و سامانه‌هایی که برای انتقال آب مورد نیاز بود، در اختیار وزارت نیرو و دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان قرار داد که این کمک‌رسانی ادامه خواهد داشت و نیروهای مسلح همچون گذشته، آماده همکاری با دولت محترم برای حل مشکلات هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به بازدید نزدیک به 6 میلیون نفر از مردم در سال گذشته از مناطق عملیاتی دفاع مقدس،افزود: موضوع دیگری که در جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مورد تاکید قرار گرفت، بحث راهیان نور و استقبال عظیم ملت شریف و خصوصا جوانان  از این جبهه بزرگ فرهنگی بود. امسال هم این روند ادامه خواهد داشت و همه مقدمات برای انجام این کار عظیم فرهنگی صورت گرفته است.

سرلشکر باقری از دیدار آتی خادمین و دست‌اندرکاران راهیان نور با امام خامنه‌ای خبر داد و افزود: با موافقت مقام معظم رهبری جمعی از خادمین و دستندرکاران حرکت فرهنگی عظیم راهیان نور در روز 16 اسفند ماه سال جاری به دیدار مقام معظم رهبری رفته و از بیانات معظم له بهره مند خواهند شد.

 

آخرین مطالب

آخرین مطالب
بالا