X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری، تازه ترین آزمایش موشکی پیونگ یانگ را خارج از حد تحمل توصیف کرد و از چین خواست عزم خود را برای مهار کره شمالی جزم کند.

 

 

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پس از اقدام کره شمالی به انجام جدیدترین آزمایش موشکی خود، در پیامی توئیتری نوشت: دشوار بتوان باور کرد که کره جنوبی و ژاپن بیش از این تاب تحمل این مسئله را داشته باشند.

وی افزود: شاید چین (اینبار) بخواهد اقدام اساسی انجام داده و به این موضوع بی معنی یک بار برای همیشه پایان دهد.

توئیت ترامپ در حالی منتشر شد که کاخ سفید هنوز موضع رسمی خود را در باره آزمایشی که کره شمالی امروز سه شنبه در بحبوحه رایزنی های فشرده آمریکا، چین، ژاپن و کره جنوبی و در آستانه نشست جی ۲۰ انجام داد، اعلام نکرده است.

در حالی که «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی از برنامه هسته ای-موشکی پیونگ یانگ به عنوان اصلی ترین دغدغه مشترک سئول-واشنگتن نام می برد و ترامپ و «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن برای افزایش همکاری سه جانبه واشنگتن-ژاپن-سئول در راستای حل بحران به توافق می رسند؛ «لو جی اِی ئی» سفیر چین در سازمان ملل متحد هشدار داد چنانچه قدرتهای جهانی نتوانند راهی برای کاستن از تنشها با کره شمالی بیابند، پیامدهای فاجعه آمیزی به بار خواهد نشست.

وی متذکر شد تنشها در رابطه با کره شمالی ممکن است از کنترل خارج شود.

این اظهارات سفیر چین در سازمان ملل متحد یک روز پس از آن ایراد شد که رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با همتای چینی خود، پیرامون تهدیدات ناشی از آزمایشهای موشکی و هسته ای کره شمالی گفتگو کرد.

این در حالی است که دولت ترامپ ماه هاست چین را به کنترل و مهار پیونگ یانگ ترغیب می کند، اما اخیراً رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: پکن، علیرغم همه تلاش ها، در این زمینه موفق نبوده است.

 

 

 

آخرین مطالب

آخرین مطالب
بالا